اعلام برنامه دو سطحی پیمایش و چالش مسیریابی در جنگل

دسته: معرفی برنامه
بدون دیدگاه
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 19:00

اعلام برنامه دو سطحی پیمایش و چالش مسیریابی در جنگل

🔺 سرپرست و مربی برنامه: حسام الدین عباسی
🔺 زمان: چهارشنبه 18 اردبهشت حدود 22 تا صبح شنبه 21 اردیبهشت
🔺 محل اجرای برنامه: یکی از جنگل‌های زیبای شمال کشور (به دلیل هدف برنامه، تا زمان اجرا، نام منطقه عنوان نخواهد شد)

🔹 1 - معرفی برنامه
در این برنامه قصد داریم به یکی از مسیرهای جنگلی شمال کشورمان سفر کنیم، اما با رویکردی چندگانه؛ از یک طرف استفاده از طبیعت زیبای بهاری و یک مسیر جنگلی و سرسبز، و از طرف دیگر تلاش برای به چالش کشیدن توانایی‌های علمی/مهارتی‌مان در زمینه کوهنوردی نوین.
توانایی استفاده از نقشه‌های توپوگرافی و جی پی اس از دیرباز یکی از مهارت‌های پایه‌ای در کوهنوردی محسوب می‌شده‌است و افرادی که به این دو ابزار نوین، تسلط کافی داشته باشند، می‌توانند کوهنوردی ایمن‌تر و جذاب تری نسبت به سایرین برای خود به ارمغان بیاورند. با این دیدگاه، در برنامه پیش رو به تیمی که قصد دارد در برنامه چالش مسیریابی شرکت کند، یک نقشه توپوگرافی از منطقه به همراه اطلاعات مختصاتی شروع و پایان مسیر و سایر ملزومات ارائه می‌شود و افراد پس از قرار گرفتن در تیم‌های مختلف پس از تحلیل و طراحی مسیر روی نقشه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در جی پی اس، حرکت خود را به سمت هدف از طریق مسیری که خود طراحی کرده‌اند آغاز می‌کنند. جزئیات مربوط به نحوه عملکرد و مدیریت تیم‌ها در گروه تلگرامی برنامه و جلسات تنظیم شده بیان خواهد شد.

سطح دوم برنامه شامل تیمی است که صرفا قصد شرکت در برنامه و استفاده از طبیعت زیبای منطقه و تجربه کمپ در آن‌جا را دارد که برای این عزیزان یک پیمایش آسانِ نیم روزه به همراه کوله و وسایل شب مانی در نظر گرفته شده‌است.


🔹 2 - اهداف برنامه
🔺 پیمایش یک مسیر زیبای جنگلی و استفاده از فضای بهاری و کمپینگ در آن
🔺 مرور و خودآزمایی مباحث مطرح شده در کلاس‌های رسمی فدراسیون در زمینه‌های نقشه خوانی و جی پی اس
🔺 برگزاری کارگاه عملی مسیریابی در جنگل و بیان تکنیک‌های «کاربردیِ» جنگل پیمایی در ایران
🔺 آشنایی با اکوسیستم جنگل و مبانی محافظت از محیط زیست آن و تخریب‌های در حال انجام جنگل‌های هیرکانی
🔺 انجام یک برنامه گروهی با همکاری تیمی بالا و تعامل با هم تیمی‌ها، بخصوص برای اعضای حاضر در برنامه چالش مسیریابی.

اعلام برنامه دو سطحی پیمایش و چالش مسیریابی در جنگل


🔹 3 - پیش نیازها و پیش برنامه
الف - برای تیم حاضر در برنامه چالش مسیریابی : داشتن مدارک کارآموزی کوهپیمایی، کارآموزی نقشه خوانی و کار با قطب نما و ترجیحا مدرک کارآموزی جی پی اس.
ب - داشتن توانایی کوله کشی و پیمایش در شرایط جنگلی و تحمل چالش‌های احتمالی در طول مسیر.
ج - داشتن روحیه تعامل و کار تیمی مناسب.
د - در ارتباط بودن با سرپرست برنامه پس از ثبت نام و مطالعه دقیق اطلاعیه‌های قرار داده‌شده در گروه تلگرامی برنامه و همراه بودن با اهداف برنامه.
ه - جلسه توجیهی برنامه علاوه بر موضوعات همیشگی، شامل بازآموزی مباحث پیشرفته نقشه خوانی و جی پی اس خواهد بود.

🔹 4 - سختی یا سادگی برنامه
پیمایش این برنامه با کوله کامل انجام می‌شود. تیم شرکت کننده در سطح آسان برنامه، یک مسیر ساده و در حدود حداکثر 2-3 ساعت را با کوله کامل برای رسیدن به محل کمپ طی خواهد کرد و بعد از آن پیمایش‌ها به صورت اختیاری خواهد بود. اما تیم شرکت‌کننده در برنامه چالش مسیریابی، می‌بایست توانایی پیمایش بالایی داشته باشد، گرچه در صورت انتخاب مسیر صحیح، در حدود حداکثر 5 ساعت زمان برای رسیدن به مقصد نیاز خواهد داشت. افرادی که قصد شرکت در این برنامه را دارند، می‌بایست با این سبک برنامه‌ها آشنایی کامل داشته باشند.
ضمنا با توجه به این‌که احتمال بارش باران در فصل اجرای این برنامه بسیار بالاست، علاوه بر داشتن آمادگی جسمانی و تجربه کوله کشی و کمپینگ، داشتن توانایی پیمایش در مسیری بارانی جزو پیش نیازها برای حضور در این برنامه است.

اعلام برنامه دو سطحی پیمایش و چالش مسیریابی در جنگل


🔹 5 - زمان بندی برنامه
این برنامه به مدت دو و نیم روز از حدود ساعت 22 چهارشنبه 18 اردیبهشت 98 تا صبح شنبه 21 اردیبهشت  ماه 98 انجام خواهد شد. زمان بندی دقیق‌تر و ساعت به ساعت برنامه در گروه تلگرامی مربوطه ارائه خواهد شد و سعی می‌شود تا حداکثر ساعت 5 صبح شنبه در مشهد حاضر باشیم تا افراد شاغل به کار خود در روز شنبه برسند.

اعلام برنامه دو سطحی پیمایش و چالش مسیریابی در جنگل


🔹 6 - ثبت نام در برنامه
الف - نخست حتما تلفن سرپرست برنامه را در تلگرام خود ذخیره نموده یا یک پیام تلگرامی به آی دی @hessam3u بدهید تا در جریان اطلاع رسانی های برنامه قرار گیرید. عزیزانی که انجام این کار را فراموش کنند، از اطلاعات مهم مربوط به برنامه بی‌اطلاع خواهند ماند.
ب - همنوردان عزیز می توانند از طریق مراجعه به سایت ثبت نام باشگاه به آدرس http://azadeganclub.com، نسبت به ثبت نام این برنامه اقدام نمایند. اتمام مهلت ثبت نام رسمی در برنامه نیز در صورت عدم تکمیل ظرفیت دوشنبه 16 اردیبهشت  98 ساعت 10 می باشد و زمان جلسه هماهنگی برنامه نیز در صورت نیاز، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
ج - لطفا همنوردانی که قصد شرکت در این برنامه را دارند، ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام دهند تا با پر شدن ظرفیت برنامه مواجه نشوند.


🔹 7 - امکانات و تجهیزات و شرایط خاص
🔺 امکانات مورد نیاز این برنامه شامل وسایل کامل شب‌مانی، وعده‌های غذایی برای کل دو روزی که در برنامه حضور داریم، و همچنین با توجه به پیش بینی هوا، البسه بهاری و مناسب برای تحمل باران.


🔹 8 - اطلاعات بیشتر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا هماهنگی نسبت به ثبت نام، با سرپرست برنامه جناب آقای حسام الدین عباسی (09151037928) تماس حاصل فرمایید. ضمنا حتما پس از ثبت نام لطفا شماره ایشان را در تلفن خود ذخیره نمایید تا هماهنگی های آتی از طریق تلگرام صورت پذیرد.

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی آزادگان مشهد
آدرس کانال : @azadegan_club
وب سایت: http://www.azadeganclub.com


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 7050
برچسب ها: معرفی برنامه