اعلام برنامه صعود به قله شیرکوه یزد

دسته: معرفی برنامه
بدون دیدگاه
شنبه 7 بهمن 1396 09:54

اعلام برنامه صعود به قله شیرکوه یزد

🔺 سرپرست: حسام الدین عباسی
🔺 زمان: عصر پنج شنبه 19 بهمن تا سحرگاه دوشنبه 23 بهمن
🔺 محل اجرای برنامه: استان یزد، شهرستان یزد و تفت

🔹 1 - معرفی برنامه
قله شیرکوه یزد یکی از قله‌های منطقه مرکزی ایران به شمار می‌رود. این قله به ارتفاع حدودی 4050 متر، بلندترین قله استان یزد و یکی از قله‌های طرح 31 قله فدراسیون کوهنوردی ایران محسوب می‌شود. ویژگی خاص این قله در زمستان، وزش بادهای شدید است، به طوری که سرعت باد در ارتفاعات این قله گاه تا 150 کیلومتر بر ساعت نیز می‌رسد.


🔹 2 - درجه سختی و سادگی برنامه
قله شیرکوه از حیث درجه سختی برای انجام یک صعود زمستانه، در ردیف قله‌های متوسط قرار می‌گیرد. این قله با وجود ارتفاع بلندش، در مقایسه با همتایان 4000 متری‌اش در منطقه البرز مرکزی یا زاگرس، شرایط صعود مناسب‌تری دارد. بنابراین افرادی که تجربه متوسطی در زمینه صعودهای زمستانی دارند، یا کسانی که قصد دارند پا به عرصه صعود به قله‌های بالای 4000متر در زمستان بگذارند، به عنوان یک گزینه مناسب محسوب خواهد شد.
همچنین به دلیل این‌که در پلن فعلی برنامه، صعود به صورت یک روزه انجام خواهد شد، وسایل شب‌مانی زمستانی یا کیسه خواب قوی مورد نیاز نخواهد بود.


🔹 3 - اهداف برنامه و بازدیدها
🔺 صعود به قله شیرکوه یزد.
🔺 تمرین حضور در یک تیم همدل و انجام کار تیمی در یک برنامه کوهنوردی.
🔺 تمرین طرح درسهای رسمی فدراسیون در زمینه نقشه‌خوانی و GPS.
🔺 تمرین کار اضطراری با جی پی اس تلفن همراه.
🔺 آشنایی با قواعد صعودهای زمستانی.
🔺 آشنایی و رعایت کامل اصول حفاظت از محیط زیست کوهستان.
🔺 بازدید از برخی از اماکن تاریخی و جاذبه‌های توریستی شهر یزد.
🔺 بازدید از بافت سنتی شهر یزد.
🔺 خرید سوغات یزد.


🔹 4 - زمان بندی برنامه
این برنامه به مدت سه و نیم روز از عصر روز پنج شنبه 19 بهمن ماه 96 از محل همیشگی (ایستگاه گلبهار) تا سحرگاه دوشنبه 23 بهمن ماه 96 انجام خواهد شد و بازگشت به شکلی خواهد بود که افراد شاغل بتوانند صبح در محل کار خود حاضر باشند. زمان بندی دقیق تر در گروه تلگرامی برنامه و همچنین در صورت نیاز در جلسه توجیهی اعلام خواهد شد.


🔹 5 - پیش برنامه
اعضای ثبت نام کننده در این برنامه و بخصوص دوستانی که تاکنون در برنامه‌هایی به سرپرستی جناب آقای عباسی حاضر نبوده‌اند، می‌بایست در یک یا دو برنامه آمادگی/آشنایی که در تاریخ های 6 (قله شیرباد) یا 13 بهمن ماه (که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد) حضور داشته باشند.


🔹 6 - امکانات مورد نیاز
- به دلیل این‌که شب‌مانی‌ها در اقامتگاه هماهنگ شده‌است و صعود به صورت یک‌روزه انجام می‌شود، وسایل شب‌مانی خاصی مورد نظر نخواهد بود.
- برای روز صعود، کفش کوهنوردی مناسب برنامه‌های زمستانی، البسه کامل زمستانی مقاوم در برف و باد، دستکش مناسب، کلاه و پوشاننده صورت مناسب، ترجیجا عینک طوفان یا عینک دودی، هدلامپ، گتر و سایر وسایل عادی یک صعود زمستانی،  کیسه بیواک و یا پتوی نجات. سایر وسایل مورد نیاز در گروه تلگرامی برنامه به اشتراک گذاشته خواهد شد.


🔹 7 - ثبت نام در برنامه
الف - نخست حتما تلفن سرپرست برنامه را در تلگرام خود ذخیره نمایید تا در جریان اطلاع رسانی‌های برنامه قرار گیرید. عزیزانی که انجام این کار را فراموش کنند، از اطلاعات مهم مربوط به برنامه از جمله زمان بندی حرکت و... بی اطلاع خواهند ماند.
ب - ثبت نام اینترنتی در سایت ثبت نام باشگاه که به آدرس http://www.azadeganclub.com قابل انجام است. اتمام مهلت ثبت نام رسمی در برنامه نیز (در صورت عدم تکمیل ظرفیت) دوشنبه 16 بهمن 96 خواهد بود.


🔹 8 - اطلاعات بیشتر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا هماهنگی نسبت به ثبت نام، با سرپرست برنامه جناب آقای حسام الدین عباسی (09151037928) تماس حاصل فرمایید. ضمنا حتما پس از ثبت نام لطفا شماره ایشان را در تلفن خود ذخیره نمایید تا هماهنگی های آتی از طریق تلگرام صورت پذیرد.

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی آزادگان مشهد
آدرس کانال : @azadegan_club
وب سایت: http://www.azadeganclub.com


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 6377
برچسب ها: معرفی برنامه