اعلام برنامه صعود به قله سیالان یادمان سید علی حسینی

دسته:
بدون دیدگاه
یک شنبه 13 خرداد 1397 14:36

اعلام برنامه صعود به قله سیالان یادمان سید علی حسینی


🔺 سرپرست: حسام الدین عباسی
🔺 زمان: عصر چهارشنبه ۲۴ خرداد تا سحرگاه یک‌شنبه 27 خرداد
🔺 محل اجرای برنامه: مازندران، منطقه تنکابن

🔹 ۱ - معرفی برنامه
در این برنامه قصد داریم به یکی از سنگین‌ترین قله‌های ایران سفر کنیم. قله سیالان با وجود ارتفاع حدود ۴۲۵۰متری‌اش، بی شک جزء سه قله اول ایران از نظر استقامت مورد نیاز جهت صعود است، زیرا در این برنامه باید از منطقه‌ای جنگلی و زیبا در منطقه ۲۰۰۰ تنکابن پیمایش صعود را آغاز کرد و پس از آن از دامنه های سرسبز و دشت‌های زیبای کم درخت و سپس از دامنه هایی با پوشش گیاهی اندک عبور می‌کنیم و در نهایت به قسمت انتهایی کار در ارتفاع بالای ۴۰۰۰متر می‌رسیم که پوششی تقریبا خالی از گیاه و سنگلاخ دارد خواهیم رسید. عبور از این مناطق متنوع و صعود به قله و برگشت از آن معمولا چیزی حدود چند ساعت کم تر از یک شبانه‌روز کامل را در برمی‌گیرد و در نتیجه حضور در برنامه قله نیازمند آمادگی روحی و جسمانی بسیار مناسب می‌باشد.


🔹 ۲ - سطح‌بندی برنامه - معرفی دو سطح
این برنامه در دو سطح برگزار می‌شود. سطح نخست برای «تیم قله» و سطح دوم با عنوان «تیم دریاسر»، جهت اقامت و گردش در اطراف دشت زیبای دریاسر و به طور مجزا از تیم اول تشکیل خواهد شد. محل کمپ دو تیم احتمالا با هم متفاوت است و تنها در مسیر رفت و برگشت و چند ساعت از مسیر پیمایش، دو تیم هم را ملاقات خواهند کرد. شرکت در تیم دریاسر مستلزم شرایط خاصی نیست و شرکت‌کننده تنها نیاز به توانایی پیمایش حداکثر ۳ الی ۴ ساعت با کوله را داشته باشد، حال آن که شرکت کننده در تیم قله می بایست موارد ذکرشده در بند شماره ۶ را اجرا نماید.


🔹 ۳ - اهداف برنامه و بازدیدها
🔺 این برنامه به یادمان همنوردمان، سید علی حسینی برگزار خواهد شد و علت اجرای این برنامه به یاد ایشان، علاقه شخصی‌اش به قله سیالان و همزمانی این صعود با سالگرد تولد وی می‌باشد.
🔺 صعود به قله سیالان (تیم قله)
🔺 پیمایش دشت دریاسر
🔺 پیمایش ارتفاعات اطراف دشت دریاسر (به صورت اختیاری برای تیم دریاسر)
🔺 بازدید از بافت محلی و سنتی منطقه و آشنایی با فرهنگ ایشان و احترام به آن.
🔺 تمرین حضور در یک تیم همدل و انجام کار تیمی در یک برنامه کوهنوردی.
🔺 آشنایی و رعایت کامل اصول حفاظت از محیط زیست کوهستان.


🔹 ۴ - زمان‌بندی برنامه
این برنامه به مدت سه و نیم روز از حدود ساعت ۱۵:۳۰ چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه 97 تا سحرگاه یک‌شنبه 27 خرداد ماه 97 انجام خواهد شد و سعی می‌شود قبل از ساعت ۶:۳۰ صبح شنبه به مشهد برسیم. زمان بندی دقیق‌تر آن در گروه تلگرامی برنامه و همچنین در صورت نیاز در جلسه توجیهی اعلام خواهد شد.


🔹 ۵ - پیش برنامه - مخصوص تیم قله
اعضای ثبت‌نام کننده در این برنامه می‌بایست شرایط زیر را داشته باشند:
🔺 سابقه همنوردی با سرپرست برنامه.
🔺 سابقه صعود استقامتی به قلل مختلف در ششماهه اخیر.
🔺 حضور در برنامه‌های تمرینی مورد نیاز این برنامه (در صورت صلاحدید سرپرست).
🔺 توانایی عبور از محیط‌های یخچالی با کمک کلنگ.
🔺 هماهنگی با سرپرست برنامه قبل از ثبت نام.


🔹 ۶ - ثبت‌نام در برنامه
الف - نخست حتما تلفن سرپرست برنامه را در تلگرام خود ذخیره نمایید تا در جریان اطلاع رسانی‌های برنامه قرار گیرید. عزیزانی که انجام این کار را فراموش کنند، از اطلاعات مهم مربوط به برنامه از جمله زمان بندی حرکت و... بی‌اطلاع خواهند ماند.
ب - ثبت‌نام اینترنتی در سایت ثبت‌نام باشگاه به آدرس http://www.azadeganclub.com قابل انجام است. اتمام مهلت ثبت نام رسمی در برنامه نیز یکشنبه ۲۰ خرداد 97 می‌باشد.


🔹 ۷ - امکانات مورد نیاز
کلنگ، کرامپون یا یخ شکن ساده، امکانات کامل شب‌مانی در جنگل، شامل چادر مناسب و زیرانداز آن، کفش کوهنوردی، فوم، کیسه‌خواب، کوله مناسب برای قراردادن تمام وسایل، پانچو، باتون و... . در صورت نداشتن چادر موضوع را پس از ثبت‌نام به سرپرست اعلام فرمائید تا برای پیدا کردن هم چادری برای شما اقدام شود.


🔹 ۸ - اطلاعات بیشتر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا هماهنگی نسبت به ثبت‌نام، با سرپرست برنامه جناب آقای حسام‌الدین عباسی (09151037928) تماس حاصل فرمایید. ضمنا حتما پس از ثبت‌نام لطفا شماره ایشان را در تلفن خود ذخیره نمایید تا هماهنگی‌های آتی از طریق تلگرام صورت پذیرد.

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی آزادگان مشهد
آدرس کانال : @azadegan_club
وب سایت: http://www.azadeganclub.com


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 911
برچسب ها: