گزرش برنامه قله بینالود

دسته: گزارش برنامه , کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی
بدون دیدگاه
پنج شنبه 9 آذر 1396 09:32

گزرش برنامه قله بینالود

نام برنامه: قله بینالود
سرپرست: آقاى امیر جبارى
منطقه: فریزى
مدت برنامه: ١ روز
سطح برنامه: کوهنوردى دشوار

کوه بینالود مشهورترین کوه استان خراسان رضوی به بلندی ۳٬۲۱۱ متر که در شمال شهر نیشابور قرار دارد.رشته‌کوه بینالود، مرز طبیعی شهرستان‌های نیشابور و مشهد به شمار می‌آید و دهستان بینالود در دامنه جنوبی آن واقع است. این رشته‌کوه دارای قله‌های متعدد است. از بلندترین این قله‌ها می‌توان به قله بینالود، شیرباد ، زرگران اشاره نمود.رشته‌کوه بینالود از غرب به البرز و از شرق به مرز و رودخانه هریرود، از شمال به رودهای کشف رود و اترک و از جنوب به کوهپایه‌های شمال دشت‌های اسفراین و نیشابور و دره جام رود محدود است.

 این رشته از دامنه‌های غربی کوه «کورخود» واقع در مرز میان خراسان و مازندران (۹۰ کیلومتری غرب بجنورد) آغاز می‌شود و پس از در برگرفتن رشته «آلاداغ» و کوه «شاه جهان» و بینالود به‌موازات دره کشف رود به‌سوی جنوب شرقی ادامه و سرانجام به دره هریرود واقع در دامنه‌های شرقی کوه شاه‌نشین در شهرستان تربت‌جام خاتمه می‌یابد.

گزارش قله بینالود:
مورخ 3 آذر 96
تیم ساعت 5 صبح متشکل از 28 نفر با دو دستگاه مینی بوس از مشهد به سمت روستای فریزی حرکت کردند و ساعت 8 صبح به طرف قله از مسیر خانچه ابراهیمی به جانپناه ایمانی راهی شدند و در ساعت 12:30تیم به جانپناه مدرس رسید.
آب و هوای حاکم بر منطقه شامل بوران ، تگرگ ، برف و مه شدید بود.
 براساس صلاح دید سرپرست و مسئول فنی ، تیم متشکل از 18 نفر به سمت قله به سرپرستی مسئول فنی صعود کرده  و سایر عزیزان نیز به همراه سرپرست در جانپناه مدرس مستقر شدند.
افراد در ساعت 15 به قله 3211 متری بینالود صعود کرده و پس از سه دقیقه توقف به سمت جانپناه مدرس راهی شدند.ساعت 20:20دقیقه تمام افراد در کمال سلامت به مینی بوس ها رسیدند.
سرپرست اقایان: آقای امیر جباری
سرپرست بانوان: خانم سمیه رفاهی
مسئول فنی: آقای علی معرفی نژادیان
امدادگران: آقای سروش قادری و خانم مریم ورزنده
مسئول محیط زیست : آقای مسعود قدوسی


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 6857
برچسب ها: گزارش برنامه کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی