اعلام برنامه جنگل نوردی کلاردشت به چالوس

دسته: معرفی برنامه
بدون دیدگاه
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 21:12

اعلام برنامه جنگل نوردی کلاردشت به چالوس

🔺 سرپرست و مربی برنامه: آقای حسام الدین عباسی
🔺 زمان: عصر سه شنبه 11 اردیبهشت تا صبح شنبه 15 اردیبهشت
🔺 استان اجرای برنامه: مازندران

🔹 1 - معرفی برنامه
در این برنامه قصد داریم به مناطق بکری از جنگل‌های هیرکانی استان مازندران سفر کنیم و علاوه بر انجام یک برنامه کوهنوردی نیمه سنگین، از طبیعت زیبای این مناطق استفاده کنیم. جنگل‌های هیرکانی یکی از ذخایر ارزشمند کره زمین هستند زیرا جزو معدود جنگل‌هایی‌اند که از عصر یخبندان کره زمین، جان سالم بدر برده و در نتیجه از قدیمی‌ترین جنگل‌های این کره خاکی محسوب می‌شوند. این جنگل‌ها که عمدتا در استان‌های گلستان، مازندران و گیلان واقع شده‌اند، در معرض تخریب زیادی قرار دارند.


🔹 2 - اهداف برنامه و بازدیدها
🔺 پیمایش یک مسیر زیبا و بکر جنگلی و کمپینگ در آن.
🔺 بازدید از مرداب‌های زیبای موجود در مسیر
🔺 بازدید از درخت‌های کهنسال و قطور منطقه
🔺 آشنایی با اکوسیستم جنگل و مبانی محافظت از محیط زیست آن و تخریب‌های در حال انجام جنگل‌های هیرکانی
🔺 بازدید از رودخانه پرآب و زیبای سردآب رود
🔺 انجام یک برنامه گروهی با همکاری تیمی بالا.

🔹 3 - سختی یا سادگی برنامه
پیمایش این برنامه با کوله کامل انجام می‌شود و شامل سربالایی و سراشیبی‌ها و همچنین چالش‌های متعدد است و افرادی که  قصد شرکت در این برنامه را دارند، می‌بایست با این سبک برنامه‌ها آشنایی داشته باشند. البته مسیر برنامه طوری طراحی شده‌است که میزان سربالایی برنامه کم تر از میزان سرپائینی برنامه باشد و در نتیجه تا حد امکان از سطح سنگین بودن برنامه کم شده‌است.
ضمنا با توجه به این‌که احتمال بارش باران در فصل اجرای این برنامه بالا است، علاوه بر داشتن آمادگی جسمانی و تجربه کوله کشی برنامه چند روزه و کمپینگ، داشتن توانایی پیمایش در شرایط جوی بارش جزو پیش نیازها برای حضور در این برنامه است.
کل مدت پیمایش برنامه، یعنی حدود سه روز، پیمایش با کوله کامل و تجهیزات شب مانی انجام خواهد شد و هیچ‌گونه وسیله کمکی مانند وانت یا قاطر در این جنگل زیبا جهت حمل بارها در نظر گرفته نشده‌است.

🔹 4 - زمان بندی برنامه
این برنامه به مدت سه و نیم روز از حدود ساعت 15 سه شنبه 11 اردیبهشت ماه 97 تا صبح شنبه 15 اردیبهشت ماه 97 انجام خواهد شد. زمان بندی دقیق‌تر و ساعت به ساعت برنامه در گروه تلگرامی مربوطه ارائه خواهد شد و سعی می‌شود تا حداکثر ساعت 8 صبح شنبه در مشهد حاضر باشیم.

🔹 5 - پیش نیازها و پیش برنامه
الف - شرکت در پیش برنامه : اعضای ثبت نام کننده در این برنامه که در یک سال اخیر با سرپرست برنامه در یک تیم حاضر نبوده اند، می بایست در برنامه قله سه چینگ مورخ 7 اردیبهشت 97 با آمادگی جسمانی کامل حضور بهم رسانند. عدم حضور در پیش برنامه به معنی انصراف از حضور در برنامه اصلی تلقی خواهد شد.
ب - داشتن توانایی کوله کشی و پیمایش در شرایط متغیر جنگلی.
ج - داشتن روحیه تعامل و کار تیمی مناسب.


🔹 6 - ثبت نام در برنامه
الف - نخست حتما تلفن سرپرست برنامه را در تلگرام خود ذخیره نموده یا یک پیام تلگرامی به آی دی @hessam3u بدهید تا در جریان اطلاع رسانی های برنامه قرار گیرید. عزیزانی که انجام این کار را فراموش کنند، از اطلاعات مهم مربوط به برنامه بی‌اطلاع خواهند ماند.
ب - همنوردان عزیز می توانند از طریق مراجعه به سایت ثبت نام باشگاه به آدرس http://azadeganclub.com، نسبت به ثبت نام این برنامه اقدام نمایند. اتمام مهلت ثبت نام رسمی در برنامه نیز در صورت عدم تکمیل ظرفیت یکشنبه 9 اردیبهشت 97 ساعت 9 صبح می باشد و زمان جلسه هماهنگی برنامه نیز در صورت نیاز، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
ج - لطفا همنوردانی که قصد شرکت در این برنامه را دارند، ثبت نام خود را در اسرع وقت انجام دهند تا با پر شدن ظرفیت برنامه مواجه نشوند.


🔹 7 - امکانات و تجهیزات خاص
امکانات مورد نیاز این برنامه شامل وسایل کامل شب‌مانی، وعده‌های غذایی برای کل سه و نیم روز برنامه و همچنین با توجه به پیش بینی هوا، البسه بهاری یا مناسب برای باران.


🔹 8 - اطلاعات بیشتر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا هماهنگی نسبت به ثبت نام، با سرپرست برنامه جناب آقای حسام الدین عباسی (09151037928) تماس حاصل فرمایید. ضمنا حتما پس از ثبت نام لطفا شماره ایشان را در تلفن خود ذخیره نمایید تا هماهنگی های آتی از طریق تلگرام صورت پذیرد.

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی آزادگان مشهد
آدرس کانال : @azadegan_club
وب سایت: http://www.azadeganclub.com


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 6678
برچسب ها: معرفی برنامه