دره اجنه (آموزشی دره نوردی)

دسته: معرفی برنامه
بدون دیدگاه
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 10:27

دره اجنه (آموزشی دره نوردی)

دره اجنه در شصت کیلومتری شهر مشهد مقدس و از توابع روستای اخملد شهرستان چناران، با ارتفاع حدودی ۱۴۴۰ متر از سطح دریا وجود دارد. این دره و نیز دره اخلمد ، از جمله مکان‌های دیدنی دارای سابقه تاریخی و قدمت چندین هزار ساله به شمار می‌رود و گفته می‌شود یکی از پناهگاه‌های مردم در زمان تهاجم اعراب به خراسان بوده است. ضمن اینکه از لحاظ زمین شناسی نیز قدمت منطقه به اواخر دوران ژوراسیک تخمین زده می شود.

در این دره آبشارهای متعددی با بیشترین مقدار حجم آب و زیبایی خیره کننده ای یافت می شوند که ارتفاع آن ها حتی به ۴۰ متر نیز می رسد. در زیر آبشارها نیز به دلیل آهکی بودن جنس سنگ های دره حفره های عمیق دایره مانندی تشکیل شده است. آب و هوای دره اجنه نیز به صورت چهار فصل و اغلب مطبوع است.

در مورد نام اجنه نیز باید این طور ذکر کرد که به علت داشتن راه‌های تنگ، باریک و تاریک آب‌رو، به این نام معروف است از آن جا که در زبان عربی کلمه جن به معنای ناپیدایی، خفا و تاریک بودن است.

نکته: برای بازدید از این دره همراه داشتن ابزارهای فنی فردی و گروهی شامل : کلاه کاسک، هارنس، کارابین، تسمه خود حمایت و طناب ضدآب پیشنهاد می شود.

سرپرست : آقای علی حسینی

سطح برنامه : اموزشی با سطح فنی برای افراد باتجربه و یا تازه کار. برای حضور در برنامه تسلط به فرود الزامیست.

منطقه : اخلمد

مدت برنامه : یک روزه

زمان اجرای برنامه : ساعت 5:30 صبح

وسایل مورد نیاز : لوازم کامل انفرادی ( هارنس ـ کلاه ایمنی مخصوص ـ کارابین پیچ ـ ابزار فرود ـ دره نوردی ـ خودحمایت و ...)
وت سوت و لایف جکت ـ وعده غذایی ـ 
پتوی نجات و لباس اضافه ....


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 7660
برچسب ها: معرفی برنامه