گزارش برنامه حمام قلعه

دسته: اخبار باشگاه , گزارش برنامه , کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی
بدون دیدگاه
شنبه 24 تیر 1396 06:43

گزارش برنامه حمام قلعه

🔶نام برنامه:  روستا و دره حمام قلعه
🔸سرپرست: آقای حسن مسیح‌آبادی
🔸منطقه: کلات
🔸سطح برنامه: آسان
🔸مدت برنامه: ۱ روز (23 تیرماه 1396 )

توصیف منطقه:

این دره در جنوب روستایی به همین نام از توابع شهرستان کلات قرار دارد. طول این دره در حدود ۵ کیلومتر و در ارتفاع 1200-1350 متری از سطح دریا قرار گرفته. پس از پایان باغات روستای حمام قلعه در مسیر جنوب، دره ای زیبا با درختان فراوان و کوه های مرتفع نمایان می شود که از جذابیتهای فراوانی برخوردار است. روستای حمام قلعه درفاصله  146 کیلومتری شمال شرق مشهد (10 کیلومترمانده به شهرستان کلات نادر) قرار دارد. اهالی حمام قلعه از اقوام ترک جلایر هستند. دسترسی به حمام قلعه از طریق جاده ارتباطی مشهد به شهرستان کلات (بعد از روستاهایی چون چنار، شهرزو، قلعه نو)  میسر است

مسیر این روستا از میدان آزادی مشهد  در Google Map به آدرس زیر می باشد : 

http://bit.ly/2ukHJ7N

گزارش برنامه :

ساعت 6 صبح مورخ 23 تیرماه 1396 از ایستگاه گلبهار میدان استقلال به سمت جاده کلات و روستای حمام قلعه  حرکت کردیم.تا حدود ساعت 9 به روستا و سپس ابتدای مسیر پیمایش و رودخانه حمام قلعه رسیدیم. مسیر رودخانه و دره را آغاز کردیم بعد از یک ساعت پیمایش در مکانی مناسب به اتفاق دوستان و در جمعی صمیمی و پر نشاط و  هوایی بسیار دل انگیز صبحانه  صرف شد . (ساعت 10-11  استراحتی داشتیم. )
مسیر را تا  حدود  ساعت 14  ادامه داده و به چشمه ی انتهای دره رسیدیم  و دوستان آزادگانی به استراحت و صرف نهار در حدود 1.5 ساعت پرداختند و از این طبیعت بکر و زیبا پیوسته بهره کافی را می بردند. و سرانجام در ساعت 15:15 مسیر بازگشت را سرگرفتیم . 

درهنگام بازگشت ، در مورد ساخت کوهها و لایه های جنس سنگ های مختلف و نحوه شکل گیری این دره بسیار زیبا از لحاظ زمین شناسی صحبتی انجام دادم و امیدوارم دوستان حاضر استفاده لازم رو برده باشند. 
در کل بعلت وجود باغات پرمیوه و مخصوصا درختان گردو با سایه خوب، رودخانه پرآب، مناظر کوهای زیبا و هم چنین هنرنمایی دوستان ،اقای لطیفیان و گلشن عزیز که شعرهای زیبایی رو برای گروه  خواندند ،پیمایش این دره را با با لذت و تفریح دو چندان  همراه نمود . حدود ساعت 18 به مینی بوس ها رسیده و به سمت مشهد حرکت کردیم و ساعت 21 همگی به سلامت و پرانرژی به مشهد رسیدیم.
🙏🌺

سپاس خداوند زمین و زمان که در اجرای برنامه ای دیگر از طبیعت گردی، در سلامت کامل همه رو در پناه خودش حفظ و یاری کرد
سپاس از کمک و همیاری همه ی عزیزان شرکت کننده در برنامه بویژه  آقای گلشن عزیز و جناب لطیفیان ( هم چنین از کمک سرپرستی  خانم امامی )

سرقدم : استاد لطیفیان
عقب دار : آقای رئوف نژاد
مسئول محیط زیست : آقای گلشن 
امدادگر:  آقای مقصودی


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 9419
برچسب ها: اخبار باشگاه گزارش برنامه کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی