گزارش برنامه یک روزه ی امرودک

دسته: گزارش برنامه , کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی
بدون دیدگاه
یک شنبه 26 شهریور 1396 20:16

گزارش برنامه یک روزه ی امرودک

♦️کوهپیمایی

🔸نام برنامه: پیمایش دره امرودک
🔸سرپرست: آقای حسن عاملی‌راد
🔸سطح برنامه: آسان
🔸مدت برنامه: ۱ روزه
🔸زمان اجرای برنامه: ساعت ۶ صبح

توصیف منطقه :

روستای امرودک در دهستان درزآب از توابع بخش مرکزی مشهد در استان خراسان رضوی و در میان کوه‌های هزارمسجد قرار گرفته است. این روستا به فاصله هفتاد کیلومتری شهر مشهد، سمت راست جاده سنتو به طرف جاده توس- گوارشک در دل دره ای پرآب و شاداب، سبز و خرم دامن خویش گسترده است ( ترک مسیر از میدان آزادی تا روستای امرودک : https://goo.gl/KryJCG ) با مردمانی گشاده رو و مهربان که توجه هر بینندة دقیقی را به خود جلب می کند. برای رسیدن به این منطقه رویایی،باید از  روستاهای کوچک و بزرگی از جمله روستای گندم خواب، نصرآباد، گوارشک، ولی آباد، انداد، ارداک، آبقد و تلقور را پشت سر گذاشت. مسیر رسیدن به روستا اغلب آسفالت و اندکی از مسیر خاکی و شن ریزی شده است در یک سوی جاده کوههای بلند با صورتهای مختلف در تعظیمی شکوهمند به طبیعت گردان خوش آمد می گویند و در سوی دیگر درختان و باغها دیدار آنها را به صدای پای آب گره می زنند.رودخانه ها : رودخانه امردوک یکی از پرآب ترین رودخانه های مشهد بوده که از جنوب قله هزار مسجد سرچشمه می گیرد و با عبور از روستاهای امردوک تلقور و میان مرغ به سد ارداک می ریزد. سرچشمه‌های این رودخانه عبارتند از زوکرتان، زوپیمانه، زوگیومیه، زومیرشکار، زوکمریخدان، زوچهاردار و زوشاه قاسم.

تنها سدی که در این منطقه وجود دارد سد ارداک است که به فاصله 40 کیلومتری شمال غرب مشهد در مسیر جادة ارداک قرار گرفته است. این سد از نوع سنگ ریزه ای بوده و دارای حوزه آبریز بسیار وسیع و سرچشمه‌های فراوان از جمله رودخانه های گاش اتجشش، یقمچ گاه، امرودک، درمیان بام و آبقد است.

 گزارش برنا مه:

در تاریخ 24 شهریور، روز جمعه، راس ساعت 6 صبح  با دو دستگاه مینی بوس از ایستگاه گلبهار مشهد به سمت روستای امرودک حرکت کردیم.
  این روستا، در فاصله ی حدودا 70 کیلومتری شمال غرب شهرستان مشهد و در میان کوه های هزارمسجد قرار گرفته است.
حدود ساعت 8:30 به ابتدای روستا رسیده و پس از صرف صبحانه، پیمایش در مسیر رودخانه را آغاز کردیم. 
مسیر حرکت تا رسیدن به آبشار، حدود 3 ساعت و نیم به طول انجامید. پس از بازدید از آبشار و استراحتی کوتاه،  تیم به پیمایش خود ادامه داد تا در نهایت ساعت 6 به محل مینی بوس ها رسیده و عازم مشهد شدیم. 
سرپرست برنامه: حسن عاملی
سرپرست خانم ها: شیرین عنبرسوز
مسئول فنی: کیوان مشهدی
مسئول محیط زیست: آقای عبدی
امدادگر آقایان: کیوان مشهدی
امدادگر خانم ها: آذر خواجه پور
عکاس: آرش احمدی، حورا عربشاهی 
گزارش: فریال قاضی نیا


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 16975
برچسب ها: گزارش برنامه کارگروه کوهپیمایی و کوهنوردی