گزارش پاکسازی غار مغان (بمناسبت 31 شهریور روز پاکسازی غار و دره )

دسته: گزارش برنامه , کارگروه دره و غار , کارگروه محیط زیست
بدون دیدگاه
دوشنبه 3 مهر 1396 19:32

گزارش پاکسازی غار مغان (بمناسبت 31 شهریور روز پاکسازی غار و دره )

 

روستا ی مغان  از جاذبه های طبیعی خراسان رضوی است که فاصله آن از میدان پارک مشهد چیزی در حدود  40  کیلومترمیباشد. غار مغان در جنوب روستای مغان واقع شده است ده مغان در جنوب مشهد و مسیر آن از طریق شهرک سیدی و عبور از جاده خلج می باشد این غار دارای دو دهانه است ،ارتفاع آن از دریا حدود 2210 متر می‌باشد، این غار در سال ۱۳۲۴ توسط کوهنوردان شهرستان مشهد کشف شده است.برای رسیدن به روستا و غار مغان مشهد باید از جاده کوهستانی پرپیچ و خمی که از منطقه سیدی در جنوب مشهد و کوه خلج شروع می شود ، ‌عبور کرد و پس از گذشتن از روستاهای بسیار دیدنی منطقه مانند بلاندر، اردمهن و خان رود به روستا و غار مغان مشهد رسید.( ترک مسیر از میدان پارک : https://goo.gl/MuFYDB )

گزارش برنامه : 

✅  باشگاه آزادگان مشهد بر اساس اطلاعیه ارسالی جناب نظام دوست مسئول کارگروه حفظ محیط زیست هیئت کوهنوردی استان و هماهنگی انجام شده با ایشان پاکسازی غار مغان را در دستور کار خود قرار داد. بر این اساس برنامه به سرپرستی جناب آقای احمد محیط و تعداد سه نفر از مشتاقان حفظ و نگهداری طبیعت در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه پس از رسیدن به محل پاکسازی تعدادی از همنوردان شاندیزی ( 4نفر) جهت پاکسازی غار مغان به تیم پیوستند. جناب محیط تیم را به دوگروه تقسیم و گروه اول اطراف دهانه و حدود 100متر داخل غار و گروه دوم انتهای غار را پاکسازی نمودند. متاسفانه بیشترین جمع آوری زباله مربوط به دهانه و ورودی ابتدایی غار بود که دارای دسترسی های محلی جهت عموم مردم می باشد.
✅ امیدوارم با همت و تلاش مدیران دلسوز باشگاه های کوهنوردی مشهد اقدامات مناسبی جهت حفظ و نگهداری کوهستان در دستورکار قرار گیرد.
با سپاس فراوان از خانم اردشیری. آقایان: احمد محیط وفرهنگ از باشگاه آزادگان مشهد و آقایان کریمی، حمیدی و میرشاهی  از شهر شاندیز و تشکر ویژ ه از آقا سهیل عضو کوچک برنامه ولی با اهداف و آینده  بزرگ که در این برنامه حضور داشتند.
گزارش:  مسعود قدوسی


ثبت شده توسط:روابط عمومی
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 5023
برچسب ها: گزارش برنامه کارگروه دره و غار کارگروه محیط زیست